Wybierz
Adwokat,Radca prawny
Wybierz
Wybierz
Poznań
Wybierz
Adwokat
Radca prawny
Poznań

Radca prawny - Poznań

Małgorzata Nobik

Małgorzata Nobik

Radca prawny
Znaki towarowe
Prawa autorskie
Projektowanie i opiniowanie umów
Zajmuję się rozwiązywaniem problemów i poszukiwaniem najlepszego wyjścia, na jakie pozwala dana sytuacja. Możesz się ze mną spotkać w Poznaniu lub online. Pomagam również klientom w języku angielskim. 📌 I speak English. Więcej
ul. Feliksa Nowowiejskiego 20/6, Poznań
Konsultacja od 200 zł

Marta Jaśków
Rozwód i separacja
Opieka nad dziećmi, kontakty z dziećmi, adopcja
Alimenty
Specjalizuję się w sprawach rozwodowych i prawie rodzinnym. Przeprowadziłam wielu moich klientów przez ten trudny czas. Chętnie pomogę również Tobie. Znajdziesz mnie w Poznaniu. Ale możemy porozmawiać też online.  Więcej
ul. Feliksa Nowowiejskiego  20/6, Poznań
Konsultacja od 200 zł

Ewa Gawrońska-Wisła

Ewa Gawrońska-Wisła

Radca prawny
Prawo cywilne (spadki i testamenty)
Україна/Ukraina
Prawo cywilne
ul. Roosevelta 4/1, Poznań


Zobacz także

Radca prawny to osoba, wykonująca zawód zaufania publicznego, która świadczy usługi doradcze. Prowadzi konsultacje prawne, sporządza opinie oraz opracowuje akty prawne. Występuje także przed sądami oraz urzędami, zarówno w charakterze obrońcy, jak i pełnomocnika. Oprócz tego, do jego zadań należeć może także:

  • prowadzenie badań nad regulacjami prawnymi w różnych środowiskach geograficznych i politycznych, 
  • przygotowywanie dokumentów zgodnie z wymaganiami firmy oraz jej klientów,
  • zarządzanie ryzykiem prawnym w przedsiębiorstwie,
  • negocjowanie warunków ugody,
  • doradztwo w sporach, np. pomiędzy korporacją a osobą fizyczną.

Do radcy prawnego powinniśmy zgłosić się więc, szukając pomocy w rozwiązywaniu problemów, wymagających biegłej znajomości przepisów prawnych. Ten specjalista w dziedzinie prawa świadczy usługi doradcze jednoosobowym działalnościom gospodarczym, spółkom, spółdzielniom, urzędom administracji, urzędom pracy, instytucjom publicznym oraz osobom fizycznym.


Adwokat, prawnik i radca prawny – Poznań. Czym się różnią?

Rozróżnienie adwokata, prawnika i radcy prawnego przysparza wielu osobom trudności. Spieszymy z wyjaśnieniem, bowiem w serwisie Temada oferujemy możliwość skorzystania z usług każdego z nich. Zakres działalności radcy prawnego został szczegółowo opisany powyżej. Nazywany wymiennie adwokatem lub prawnikiem, oznacza również osobę, która udziela porad prawnych lub reprezentuje klientów w postępowaniu sądowym. Kompetencje adwokatów oraz radców są identyczne, różnią się jedynie nazwą oraz przynależnością do różnych samorządów zawodowych. Prawnicy to osoby, które ukończyły studia prawnicze. Terminy adwokat i radca prawny stosowane są więc zamiennie. 


Radca prawny – Poznań. Co oferuje serwis Temada?

O zakresie działalności konkretnego specjalisty można dowiedzieć się dzięki serwisowi Temada. To portal, oferujący wyszukiwanie usług prawnych dostępnych w wybranym mieście. Wpisując nazwisko adwokata lub zakres poszukiwanych usług oraz miasto, jesteś w stanie w łatwy sposób dotrzeć do specjalistów w swojej okolicy. Znajdziesz pomoc prawną i umówisz się na spotkanie w zaledwie kilka minut. Odbędzie się ono w dogodnym dla Ciebie terminie, bowiem dostępne daty i godziny spotkań widnieją przy każdym prawniku, którego nazwisko znalazło się na naszej liście specjalistów z dziedziny prawa. Zakres działalności każdego z nich jest szczegółowo opisany, dzięki czemu możliwe jest dobre dopasowanie konkretnego radcy prawnego do typu sprawy, w której rozwiązaniu potrzebujesz pomocy.


Cena niekiedy odgrywa kluczową rolę. Zdarza się, że to właśnie koszt usługi decyduje o tym, czy dana osoba będzie mogła skorzystać z pomocy prawnika. Z tego względu w serwisie Temada podana jest cena każdej proponowanej usługi. Udogodnienie dla klientów stanowi również dowolność w kwestii wyboru formy porady prawnej – może się ona odbyć zarówno osobiście w kancelarii prawnej, jak i przybrać formę zdalną. Opinie wystawiane prawnikom przez klientów, którzy skorzystali z ich usług, z pewnością stanowią dla nich cenną informację zwrotną dotyczącą ich pracy, a jednocześnie mogą pomóc osobom poszukującym pomocy w dokonaniu wyboru konkretnego specjalisty. Korzystanie z serwisu Temada to oszczędność czasu i szansa na uniknięcie niepotrzebnego stresu.