Wybierz
Komornik sądowy
Wybierz
Sprawy Komornicze
Wybierz
Inowrocław
Wybierz
Komornik sądowy
Sprawy Komornicze
Inowrocław

Komornik - Inowrocław

Artur Zieliński

Artur Zieliński

Komornik sądowy
Sprawy Komornicze
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu nr VI Więcej
ul. Solankowa 7, Inowrocław


Nie wiesz, w jaki sposób poradzić sobie z dłużnikiem, który nie chce spłacić swojej należności? Nie rób niczego na własną rękę – skorzystaj z profesjonalnej i legalnej pomocy komornika, który zajmie się Twoim problemem.

Komornik a windykator

Zarówno komornicy, jak i windykatorzy zajmują się ściąganiem długów. Istnieją jednak różnice pomiędzy tymi zawodami. Komornik to osoba, która skończyła studia z zakresu prawa, windykatorem natomiast może zostać każdy, bez względu na wykształcenie.

 

Komornik zajmuje się dochodzeniem roszczeń i prowadzi postępowanie egzekucyjne. Windykator jedynie negocjuje z dłużnikiem, aby spłacił on należny dług. Jeżeli zależy Ci na legalnym i skutecznym ściągnięciu długu, udaj się do komornika.

Jak wygląda praca komornika?

Komornik to funkcjonariusz publiczny pracujący w kancelarii komorniczej. Podobnie jak inni prawnicy, zajmuje się uzyskiwaniem sprawiedliwości i rozwiązywaniem konfliktów – w tym przypadku związanych z zaniechaniem terminowych spłat.

 

Wierzyciel zgłasza swoją sprawę do komornika, który ocenia jej wymiar na podstawie pozyskanych dokumentów. Jeśli uzna, że dłużnik rzeczywiście nie wywiązał się z zawartej umowy, kieruje sprawę do sądu w celu uzyskania pozwolenia na wszczęcie postępowania egzekucyjnego.

 

Specjalista zajmuje majątek równoważny długowi oraz kosztom postępowania. Jeżeli dłużnik będzie stawiał opór i utrudniał proces, komornik wezwie policję. Dłużnik ma prawo domagać się rozłożenia spłaty na raty, ale to powinien ustalać z wierzycielem. Warto wiedzieć jednak, że takie rozwiązanie generuje dodatkowe koszty i nie jest opłacalne.

Komornicy – Inowrocław

Nasz portal zrzesza kancelarie komornicze w Inowrocławiu, tak abyś mógł szybko znaleźć specjalistę dla siebie. Wystarczy, że wpiszesz dzielnicę, która Cię interesuje, a wyszukiwarka wyświetli dostępnych komorników.

 

Za pośrednictwem naszej strony możesz umówić spotkanie w kancelarii, poznać jej dokładny adres, sprawdzić ceny oraz skontaktować się z prawnikami. Dodatkową opcją jest wystawianie ocen i komentarzy komornikom, z którymi się współpracowało.