Wybierz
Komornik sądowy
Wybierz
Sprawy Komornicze
Wybierz
Bydgoszcz
Wybierz
Komornik sądowy
Sprawy Komornicze
Bydgoszcz

Komornik - Bydgoszcz

Marzena Syrocka

Marzena Syrocka

Komornik sądowy
Sprawy Komornicze
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy, Kancelaria Komornicza nr XXXIX Więcej
ul. Fordońska 201, Bydgoszcz
testowo od 100 zł


Dzisiaj znalezienie odpowiedniego specjalisty nie jest już tak trudne, jak jeszcze było dwadzieścia lat temu. Dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu przedsiębiorcy mogą opisywać swoją działalność za pośrednictwem własnych stron internetowych oraz mediów społecznościowych. Nasz portal zrzesza komorników w Bydgoszczy, tak abyś mógł szybko i skutecznie znaleźć odpowiedniego prawnika w swojej okolicy.

Komornicy – Bydgoszcz

Komornicy sądowi działają podobnie jak sądy rejonowe, tj. na terenie wydzielonym administracyjnie. Każda kancelaria jest przypisana do danego obszaru w mieście, dlatego zanim wyszukasz specjalistę, dowiedz się, do którego okręgu należysz.

 

Za pośrednictwem portalu sprawdzisz, do których kancelarii możesz się zgłosić ze swoim problemem oraz zobaczysz terminarz i cennik wybranej instytucji. Ponadto masz możliwość skontaktowania się z danym prawnikiem i przeczytania komentarzy innych użytkowników na jego temat.

Kim jest komornik?

Komornik sądowy kojarzy się głównie z odbieraniem mienia osób zadłużonych. To prawda, prawnik z taką specjalizacją zajmuje się czynnościami egzekucyjnymi, czyli potocznie mówiąc „ściąganiem długów”. Nie jest to jednak jedyny obowiązek komornika. Specjalista zajmuje się także spisywaniem inwentarza, sporządzaniem dokumentów związanych z posiadanym mieniem oraz sprawowaniem pieczy nad licytacjami. Komornik sądowy może zająć majątek dłużnika na podstawie orzeczenia sądu oraz dokumentów pozyskanych od wierzyciela.

Jaki majątek przejmuje komornik?

Komornik sądowy może przejąć zarówno ruchomość, jak i nieruchomość. Oznacza to, że ma prawo odebrać m.in. świadczenia emerytalne, wynagrodzenie za pracę lub rachunki bankowe, albo dom lub mieszkanie. Zarekwirowane mienie nie trafia do komornika czy sądu, ale na licytację komorniczą.

 

Warto wiedzieć, że istnieje możliwość rozłożenia długu na raty. Takie kwestie należy jednak ustalać przede wszystkim z wierzycielem, nie z samym komornikiem. Niestety spłacanie długu w ten sposób wiąże się z dodatkowym kosztem – opłatą egzekucyjną.