Wybierz
Komornik sądowy
Wybierz
Sprawy Komornicze
Wybierz
Toruń
Wybierz
Komornik sądowy
Sprawy Komornicze
Toruń

Komornik sądowy - Toruń

Tomasz Grzegorz Zakrzewski

Tomasz Grzegorz Zakrzewski

Komornik sądowy
Sprawy Komornicze
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Toruniu, Kancelaria Komornicza nr XX w Toruniu Więcej
ul. Szeroka 10/12, Toruń


Portal Temada powstał dla ludzi szukających prawnej pomocy i dla specjalistów z zakresu prawa. To przestrzeń dla osób, które szukają profesjonalnej pomocy komornika sądowego i dla komorników sądowych, którzy chcą ułatwić kontakt z nowymi klientami.

Temada to miejsce, w którym jednym kliknięciem znajdziesz komornika sądowego z obszaru, który Cię interesuje. Pomagamy dokonać odpowiedniego wyboru poprzez umieszczenie krótkich biogramów informujących o doświadczeniu komorników dostępnych na portalu. Umawiając się na spotkanie (online bądź stacjonarnie), dowiesz się o szacunkowych kosztach danej usługi, a także poznasz opinię innych o danym specjaliście.

Komornicy sądowi (Toruń) – czym się zajmują?

Komornicy sądowi (Toruń) to funkcjonariusze publiczni, którzy pracują przy sądzie rejonowym, a do ich obowiązków zawodowych należy rozstrzyganie spraw cywilnych podczas wykonywania czynności egzekucyjnych. Komornicy sądowi (Toruń) wykonują również inne czynności, które są regulowane przez przepisy prawne zawarte w Ustawie o komornikach i egzekucji – ustalonej 29 sierpnia 1997 roku. Upraszczając – komornicy sądowi (Toruń) orzekają w sprawach o żądania pieniężne.

W momencie gdy pożyczkodawcy, a następnie firma windykacyjna nie są w stanie wymóc na pożyczkobiorcy spłaty długu, sprawa zostaje przekazana do sądu rejonowego, gdzie następuje wszczęcie postępowanie sądowego.

Komornicy sądowi (Toruń) – odzyskiwanie należności

Komornicy sądowi (Toruń) są niezastąpioną pomocą w procesie odzyskiwania należności. W sprawach, w których nie możesz odzyskać należności i gdy działania firmy windykacyjnej również nie przynoszą rezultatu, zgłoś się do komornika sądowego. Postępowanie komornicze rozpoczyna się dopiero, gdy dłużnik pomimo nakazu sądowego wciąż nie spłaca należności. Wtedy wierzyciel może skierować sprawę do komornika.

Gdy zapadnie, poprzedzona prawomocnym nakazem sądu do wezwania dłużnika do spłaty należności, decyzja o skorzystaniu z pomocy komornika, wierzyciel składa wniosek o wszczęcie postępowania komorniczego do wybranego przez siebie komornika. Dokument musi zawierać dane dłużnika (imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL, numer dowodu osobistego) i kwotę należności.