Wybierz
Komornik sądowy
Wybierz
Wybierz
Wybierz
Komornik sądowy

Komornik sądowy

Tomasz Grzegorz Zakrzewski

Tomasz Grzegorz Zakrzewski

Komornik sądowy
Sprawy Komornicze
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Toruniu, Kancelaria Komornicza nr XX w Toruniu Więcej
ul. Szeroka 10/12, Toruń

Paweł Masny

Paweł Masny

Komornik sądowy
Sprawy Komornicze
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Grudziądzu nr IV Więcej
ul. pl. Niepodległości 13/1A, Grudziądz

Damian Piernikowski

Damian Piernikowski

Komornik sądowy
Sprawy Komornicze
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym we Włocławku, numer kancelarii VI Włocławek Więcej
ul. ul. Wojska Polskiego 35/1B, Włocławek

Artur Zieliński

Artur Zieliński

Komornik sądowy
Sprawy Komornicze
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu nr VI Więcej
ul. Solankowa 7, Inowrocław

Marzena Syrocka

Marzena Syrocka

Komornik sądowy
Sprawy Komornicze
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy, Kancelaria Komornicza nr XXXIX Więcej
ul. Fordońska 201, Bydgoszcz
testowo od 100 zł


Zobacz także

Komornik sądowy to funkcjonariusz publiczny, który - najkrócej mówiąc - zajmuje się egzekucją długów. Komornicy działają przy sądach rejonowych, obejmując tak zwane rewiry komornicze. W jakich sytuacjach mogą pomóc nam komornicy sądowi? Najczęściej są to nieprzyjemne momenty, kiedy firma windykacyjna lub pożyczkodawca samodzielnie nie jest w stanie wyegzekwować długu. W takiej sytuacji wszczynane jest postępowanie sądowe, a kolejnym krokiem są działania komornika sądowego. Warto wiedzieć, że komornicy sądowi - w przeciwieństwie do sędziów czy prokuratorów - są przedsiębiorcami. Oznacza to, że prowadzą własne kancelarie. Komornik sądowy reprezentuje państwo polskie i jest chroniony jak każdy inny funkcjonariusz publiczny.


Czym zajmuje się komornik sądowy?

Zawód komornika sądowego wiąże się z zastosowaniem środków przymusu w celu wyegzekwowania od dłużnika majątku należnego pożyczkodawcy. Co to właściwie oznacza i jakie czynności może wykonywać komornik sądowy? Zgodnie z Ustawą o komornikach sądowych i egzekucji funkcjonariusz ten może między innymi na podstawie wyroków sądowych egzekwować długi. Komornik sądowy może także dokonywać spisu inwentarza oraz sporządzać protokoły stanu faktycznego. Komornicy sądowi sprawują także nadzór nad dobrowolnymi licytacjami. Co ciekawe, specjaliści od egzekwowania długów są odpowiedzialni również za doręczenie zawiadomień sądowych oraz innych dokumentów na wniosek organizatora licytacji. Jak widać, zawód komornika sądowego wiąże się z dużą liczbą różnorodnych obowiązków, które wymagają pokładów cierpliwości i odpowiedzialności.


Komornicy sądowi – gdzie ich szukać?

Kiedy pojawia się problem z egzekucją długu od dłużnika, warto udać się do specjalisty w tej dziedzinie. Gdzie zatem wierzyciel może znaleźć komornika sądowego? W takiej sytuacji pomocny może okazać się serwis Temada. Oferuje on wygodną funkcję wyszukiwania specjalistów zawodowo zajmujących się egzekucją długów. Dostępna lista komorników sądowych ułatwia wybór osoby, który pomoże rozwiązać trudną, stresującą i nieprzyjemną sytuację. Każdy komornik, który uwzględniony został na naszej liście, posiada opis swojej działalności oraz rewir, w którym pracuje. Klienci, którzy skorzystali z usług konkretnego komornika sądowego, mają możliwość dokonania oceny, która może okazać się pomocna osobom, będącym w trakcie poszukiwań. 


Temada – wygoda i bezpieczeństwo

Wiemy, że w przypadku niniejszych kwestii czas odgrywa ważną rolę, dlatego oferujemy wygodny system umawiania konsultacji z komornikami sądowymi. Dzięki niemu możliwy jest nie tylko wybór odpowiedniego specjalisty, ale także godziny konsultacji oraz jej formy. Serwis Temada stwarza możliwość odbycia rozmowy z komornikiem online, telefonicznie lub osobiście w wybranej kancelarii komornika sądowego. Podana jest także opłata za konkretną usługę. Nasz system pozwala skutecznie oszczędzać czas, a także ogranicza stres związany ze znalezieniem odpowiedniego specjalisty i zasięgnięciem u niego porady bądź skorzystaniem z pomocy.