Doradca Podatkowy
Paweł Wysiński
Przemysław Piotrowski
Patrycja Skrzypecka-Kierepa
Sławomir Mentzen
Marcin Pietrusiński
Regulowanie należności podatkowych nie jest prostym zadaniem. Prawo podatkowe cechuje się bowiem dużym skomplikowaniem, a podatnik bardzo często nie dysponuje wystarczającą wiedzą o tym, jakie działania naruszają przepisy. Chcąc uniknąć negatywnych konsekwencji naruszeń, można skorzystać z usług doradcy podatkowego. Dzięki udostępnionej w serwisie Temada bazie doradców podatkowych z łatwością znajdziesz specjalistę, którego obszar zainteresowania stanowią sprawy podatkowe.
Kim jest doradca podatkowy?
Miano doradcy podatkowego noszą osoby wykonujące zawód zaufania publicznego powołany na mocy Ustawy o doradztwie podatkowym z 5 lipca 1996 r. Warunkiem otrzymania uprawnienia do jego wykonywania jest zdanie określonego w ustawie egzaminu. Lista doradców podatkowych widnieje na stronie internetowej Krajowej Izby Doradców Podatkowych.
Czym zajmuje się doradca podatkowy? Do jego głównych zadań należą:
-
udzielanie podatnikom porad z zakresu prawa podatkowego, w tym przygotowywanie opinii i analiz,
-
prowadzenie ewidencji podatkowych dla przedsiębiorców – zarówno w przypadku uproszczonej, jak i pełnej księgowości,
-
reprezentowanie klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi.
Specjalista podatkowy – z kim współpracuje?
Z usług doradcy podatkowego korzystają zwykle przedsiębiorcy. Porada prawna w zakresie podatków udzielana jest zarówno dużym, międzynarodowym firmom, jak i małym przedsiębiorcom, którzy dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą. W przypadku podmiotów pierwszego rodzaju celem współpracy z doradcą może być bieżąca obsługa podatkowa. Z kolei, jeśli chodzi o małych przedsiębiorców, doradztwo podatkowe dotyczy często wyboru optymalnej formy opodatkowania dla działalności. Niekiedy zdarza się również, że porady specjalisty podatkowego potrzebują klienci prywatni. Jej przedmiotem może być np. opodatkowanie dochodów z zagranicy czy pomoc w uzyskaniu interpretacji indywidualnej.
Biuro doradcy podatkowego czy obsługa online?
Na portalu Temada znajdziesz ogłoszenia przygotowane przez doradców specjalizujących się w różnych zagadnieniach prawa podatkowego. Poszczególne oferty zawierają informacje potrzebne do podjęcia decyzji o wyborze specjalisty: dane kontaktowe, opis doświadczenia i koszt usługi, jaki przewiduje doradca podatkowy. Cennik zależy od zakresu usług i czasu potrzebnego do ich wykonania. Oprócz tego możesz zdecydować, czy zależy Ci na obsłudze zdalnej, czy stacjonarnej – informacja o trybie konsultacji znajduje się w opisie ogłoszenia. Doradca podatkowy online to opcja wybierana przez klientów, którzy nie mają wystarczająco czasu, by spotkać się stacjonarnie w biurze, lecz nie chcą rezygnować ze świadczonych przez niego usług. Osoby poszukujące wsparcia specjalisty podatkowego mogą również skorzystać z innych form prowadzenia konsultacji, takich jak rozmowa telefoniczna czy korespondencja mailowa.
Podatki i doradztwo podatkowe – jak umówić się na spotkanie?
Cenimy Twój czas. Z tego względu dokładamy wszelkich starań, aby możliwie jak najbardziej ułatwić Ci kontakt ze specjalistą. Aby skorzystać z możliwości konsultacji doradcy podatkowego, wystarczy sprawdzić termin spotkania za pośrednictwem dostępnego na stronie formularza kontaktowego lub umówić się na konsultację przy użyciu zamieszczonego w ogłoszeniu terminarza. Nasz portal został zaprojektowany w taki sposób, aby cały proces wyszukiwania specjalisty, sprawdzania jego dostępności, wglądu do opinii oraz cennika, a także umawiania spotkania był dla Ciebie prosty i intuicyjny.