Wybierz
Adwokat,Radca prawny
Wybierz
Upadłość konsumencka
Wybierz
Inowrocław
Wybierz
Adwokat
Radca prawny
Upadłość konsumencka
Inowrocław

Adwokat - Upadłość konsumencka - Inowrocław

Mateusz Bernat

Mateusz Bernat

Adwokat
Prawo cywilne (spadki i testamenty)
Ochrona środowiska
Odszkodowania
W praktyce zawodowej adw. Mateusz Bernat zajmuje się sprawami z zakresu prawa karnego, prawa cywilnego, prawa pracy i prawa gospodarczego. Jego pasją jest prawo karne i prawo gospodarcze. Ze wspomnianych gałęzi prawa prowadzi szkolenia. Więcej
ul. Szeroka 1/101, Inowrocław


Zobacz także

W ogłoszeniu upadłości konsumenckiej korzystna jest pomoc prawnika. To szansa oferowana dłużnikowi, pozwalająca na częściowe lub całościowe umorzenie jego zobowiązań wobec wierzycieli. Wniosek o postępowanie upadłościowe chętnie składają niewypłacalni konsumenci, lecz niewypłacalność nie może być spowodowana rażącymi zaniedbaniami z ich strony czy świadomymi działaniami. W przypadku osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą, nie posiadają więc statusu konsumenckiego, prowadzone jest postępowanie o odrębnym trybie.

Adwokat – upadłość konsumencka (Inowrocław). Zasady postępowania upadłościowego

Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej składa dłużnik do sądu upadłościowego. Warunkami, które muszą być spełnione są: posiadanie statusu konsumenckiego i niezawiniona niewypłacalność, czyli brak środków finansowych na spłacenie długów wobec wierzycieli. W pomyślnym ogłoszeniu bankructwa pomoże doświadczony adwokat. Upadłość konsumencka (Inowrocław) rozpatrywana jest przez sąd rejonowy, a konkretnie gospodarczy wydział upadłościowy. Głównym jej założeniem jest tzw. oddłużenie niewypłacalnego konsumenta, czyli zredukowanie lub umorzenie jego długów.