Wybierz
Adwokat,Radca prawny
Wybierz
Upadłość konsumencka
Wybierz
Grudziądz
Wybierz
Adwokat
Radca prawny
Upadłość konsumencka
Grudziądz

Adwokat - Upadłość konsumencka - Grudziądz

Michał Kiesiński

Michał Kiesiński

Radca prawny
Kredyty i pożyczki
Leasingi
Kredyty frankowe
Szukasz skutecznego prawnika, który będzie traktował Twoją sprawę z należytą atencją i zaangażowaniem? Zawsze odbieram telefony od Klientów i na bieżąco informuję o przebiegu spraw. Specjalizuje się m.in. w sporach sądowych prywatnych i biznesowych.  Więcej
ul. Ludwika Waryńskiego 32-36/2p. lok. 305, Grudziądz
Porada prawna od 220 zł


Według prawa upadłościowego osoba, która nie prowadzi działalności gospodarczej, a więc jest konsumentem, i pozostaje w stanie niezawinionej niewypłacalności, czyli nie dysponuje środkami pieniężnymi na uregulowanie zobowiązań wobec wierzycieli z przyczyn niezależnych od siebie, może starać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Także osoba prowadząca działalność gospodarczą ma możliwość złożyć wniosek o postępowanie upadłościowe, lecz w jej przypadku jest ono prowadzone odrębnym trybem.

Adwokat – upadłość konsumencka (Grudziądz). Warunki jej ogłoszenia

Upadłość konsumencka to szansa dla dłużnika na zredukowanie jego zobowiązań wobec wierzycieli. Jeżeli konsument z przyczyn niezależnych od siebie, a więc nie w wyniku własnych zaniedbań lub zamierzonych działań, pozostaje niewypłacalny, może złożyć wniosek do sądu o postępowanie upadłościowe. Warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa osoby, która specjalizuje się w przepisach prawa upadłościowego. W korzystnym przejściu postępowania, czyli w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej dłużnika, profesjonalną pomoc zapewnia adwokat. Upadłość konsumencka (Grudziądz) zakłada umorzenie całości lub części zobowiązań dłużnika wobec wierzycieli, jest więc szansą, z której często korzystają niewypłacalni konsumenci.