Wybierz
Adwokat,Radca prawny
Wybierz
Upadłość konsumencka
Wybierz
Bydgoszcz
Wybierz
Adwokat
Radca prawny
Upadłość konsumencka
Bydgoszcz

Adwokat - Upadłość konsumencka - Bydgoszcz

Joanna Ogrodowicz

Joanna Ogrodowicz

Adwokat
Rozwód i separacja
Mediacje
Podział majątku wspólnego
Pracuję jako adwokat i mediator. Mediacja to sposób na uniknięcie ciągnącego się latami procesu i znacznych kosztów, które generuje. Niemalże w każdej nawet z pozoru wyglądającej beznadziejnie sprawie można osiągnąć kompromis i ja w tym pomogę Więcej
ul. Polna 13, Kcynia
porada prawna od 200 zł


Zobacz także

Upadłość konsumencka zakłada zredukowanie lub umorzenie zobowiązań osoby fizycznej, która nie prowadzi działalności gospodarczej, w przypadku niezawinionej niewypłacalności, czyli stanu, kiedy majątek dłużnika nie pozwala na uiszczenie wszelkich zobowiązań wobec wierzycieli. W stanie niezawinionej niewypłacalności dłużnik nie jest winny zaistniałej sytuacji poprzez swoje zaniedbania czy niedopatrzenia. Gdy niewypłacalność jest trwała, wszcząć można postępowanie sądowe, mające na celu ogłoszenie upadłości konsumenckiej, co wymaga spełnienia konkretnych warunków.

Adwokat – upadłość konsumencka (Bydgoszcz). Jak ją ogłosić?

Upadłość konsumencką ogłasza się poprzez decyzję sądu. Jeżeli dłużnik nie ma możliwości wyjścia ze stanu niewypłacalności, może złożyć wniosek do odpowiedniego sądu upadłościowego. Takie postępowanie wolno wszcząć również wierzycielowi, kiedy dłużnikiem jest przedsiębiorca. Nowelizacja prawa, poprzez zmniejszenie opłat związanych z procesem, ułatwiła osobom fizycznym ogłoszenie upadłości konsumenckiej, a w pomyślnym przejściu przez postępowanie pomoże doświadczony adwokat. Upadłość konsumencka (Bydgoszcz) po jej ogłoszeniu zakłada dalszy tryb postępowania, o zasadach którego decyduje sąd.