Wybierz
Adwokat,Radca prawny
Wybierz
Wybierz
Poznań
Wybierz
Adwokat
Radca prawny
Poznań

Adwokat - Poznań

Małgorzata Nobik

Małgorzata Nobik

Radca prawny
Znaki towarowe
Prawa autorskie
Projektowanie i opiniowanie umów
Zajmuję się rozwiązywaniem problemów i poszukiwaniem najlepszego wyjścia, na jakie pozwala dana sytuacja. Możesz się ze mną spotkać w Poznaniu lub online. Pomagam również klientom w języku angielskim. 📌 I speak English. Więcej
ul. Feliksa Nowowiejskiego 20/6, Poznań
Konsultacja od 200 zł

Marta Jaśków
Rozwód i separacja
Opieka nad dziećmi, kontakty z dziećmi, adopcja
Alimenty
Specjalizuję się w sprawach rozwodowych i prawie rodzinnym. Przeprowadziłam wielu moich klientów przez ten trudny czas. Chętnie pomogę również Tobie. Znajdziesz mnie w Poznaniu. Ale możemy porozmawiać też online.  Więcej
ul. Feliksa Nowowiejskiego  20/6, Poznań
Konsultacja od 200 zł

Ewa Gawrońska-Wisła

Ewa Gawrońska-Wisła

Radca prawny
Prawo cywilne (spadki i testamenty)
Україна/Ukraina
Prawo cywilne
ul. Roosevelta 4/1, Poznań


Zobacz także

Adwokaci w Poznaniu

Adwokaci doradzają klientom we wszystkich aspektach prawa oraz przedstawiają sprawy w postępowaniach sądowych i rozprawach. Doradzają osobom fizycznym, firmom i agencjom rządowym w kwestiach prawnych i sporach oraz reprezentują je w obrocie sądowym i prawnym. Informują swoich klientów o ich prawach i obowiązkach oraz pomagają im zrozumieć wszystkie zawiłości prawa. Adwokat (Poznań) reprezentuje jedną ze stron w procesie karnym lub cywilnym, przedstawiając dowody i argumentując na poparcie swojego klienta.


Adwokat a prawnik – czy są różnice w rolach i obowiązkach?

Jaka jest różnica między adwokatem a prawnikiem? Adwokat jest jednym z potocznie nazywanych prawników (zawodów prawnych). Różnice występują między radcą prawnym a adwokatem. Tuaj ważne jest zrozumienie rozróżnienia między rolami i obowiązkami tych dwóch zawodów. Obaj są formalnie przeszkoleni i wykształceni w zakresie prawa, ale sposób, w jaki ktoś wykorzystuje ich wykształcenie i szkolenie, jest często kluczową różnicą między adwokatem a radcą prawnym.
Prawnik (Poznań) może pełnić role konsultanta lub doradcy, żeby być prawnikiem wystarczy skończyć studia prawnicze, do zostania adwokatem lub radcą prawnym przyszli prawnicy decydują się na aplikację radcowską lub adwokacką. Potem w toku praktyki wielu z nich działa w wyspecjalizowanej dziedzinie, takiej jak prawo spadkowe, prawo imigracyjne lub prawo podatkowe, gdzie mogą udzielać klientom porad prawnych.


Jaka jest cena konsultacji z adwokatem?

Cena za poradę adwokacką oscyluje w granicach 100-600 zł, średni koszt porady to jednak 150-250 zł w mniejszych miejscowościach i 300-400 zł w miastach wojewódzkich. Sporządzenie umowy, wniosku lub innego dokumentu to wydatek od 70 do 600-700 zł. Cennik usług adwokackich jest uzależniony między innymi od lokalizacji kancelarii. Porównaj ceny specjalistów przez portal Temada. Wpisz miasto oraz usługę, by znaleźć adwokata w Twoim mieście.