Wybierz
Adwokat,Radca prawny
Wybierz
Odszkodowania komunikacyjne
Wybierz
Toruń
Wybierz
Adwokat
Radca prawny
Odszkodowania komunikacyjne
Toruń

Adwokat - Odszkodowania komunikacyjne - Toruń


Zobacz także

Komu przysługuje odszkodowanie komunikacyjne?

Podobnie jak w przypadku innych odszkodowań, tak i OC przysługuje osobie poszkodowanej, czyli ofierze. Kierowca, który uległ wypadkowi spowodowanemu przez osoby trzecie lub niekorzystne warunki drogowe, a jego mienie uległo zniszczeniu albo doznał uszczerbku na zdrowiu, ma prawo ubiegać się o zadośćuczynienie.

Poważne wypadki mogą wiązać się z tzw. stratami fizycznymi, w wyniku których poszkodowany traci zdolność do pracy lub musi zmienić drogę zawodową – polisa pokrywa wtedy koszty leczenia oraz przekwalifikowania zawodowego. W przypadku śmierci ofiary, ubezpieczyciel może wypłacić środki na pomoc rodzinie i zorganizowanie pogrzebu.

Adwokat – odszkodowania komunikacyjne – Toruń

Aby uzyskać pieniądze od ubezpieczyciela, należy udowodnić, że są one niezbędne. Tym właśnie zajmują się prawnicy – zbierają dowody, analizują sytuację i dbają o dokonanie wszelkich formalności. Adwokaci także reprezentują swoich klientów w sądach i negocjują najlepsze możliwe warunki.

Prawnicy udzielają również porad telefonicznych związanych z odszkodowaniem komunikacyjnym i prowadzą rozmowy z zakładami ubezpieczeń. Dzięki pomocy profesjonalisty szybciej uzyskasz wypłatę środków, które pokryją straty powstałe podczas wypadku.