Wybierz
Adwokat,Radca prawny
Wybierz
Odszkodowania komunikacyjne
Wybierz
Bydgoszcz
Wybierz
Adwokat
Radca prawny
Odszkodowania komunikacyjne
Bydgoszcz

Adwokat - Odszkodowania komunikacyjne - Bydgoszcz

Robert Gierszewski

Robert Gierszewski

Radca prawny
Kredyty i pożyczki
Leasingi
Spory z instytucjami finansowymi
Specjalizuję się w szeroko rozumianym prawie cywilnym oraz prawie przedsiębiorców. Więcej
ul. Nad Brdą 78A, Tryszczyn

Monika Grzegorek

Monika Grzegorek

Radca prawny, Mediator
Prawo cywilne (spadki i testamenty)
Prawa autorskie
Mediacje
Od dziecka silnie związana z pomocą drugiemu człowiekowi. Do każdej sprawy podchodzę jednostkowo, z tym samym, ogromnym zaangażowaniem. Więcej
ul. Wełniany Rynek 10/11, Bydgoszcz


Zobacz także

Czym jest odszkodowanie komunikacyjne?

Każdy kierowca musi co roku opłacać składkę OC, czyli odszkodowania komunikacyjnego. Dzięki temu po wypadku może ubiegać się o wypłatę środków na pokrycie naprawy szkód mienia lub leczenia w przypadku doznania uszczerbku na zdrowiu.

Jeśli poszkodowany jest niezdolny do pracy w wyniku odniesionych obrażeń, ubezpieczyciel może przyznać rentę na tzw. zwiększone potrzeby albo kilkumiesięczny zasiłek, który zastąpi przychód uzyskiwany z pracy. Zdarza się, że poszkodowany musi dokonać przekwalifikowania zawodowego, co również wiąże się z dodatkowymi kosztami – odszkodowanie komunikacyjne może je pokryć.

Adwokat – odszkodowania komunikacyjne – Bydgoszcz

W celu uzyskania pieniędzy od ubezpieczyciela musisz udowodnić, że wypadek spowodowała druga osoba, a Ty lub Twoje mienie wymagacie leczenia lub naprawy. Masz na to maksymalnie trzy lata. W przypadku kradzieży ten czas wydłuża się aż do dwudziestu lat.

W dochodzeniu swoich praw pomoże adwokat, który będzie się ubiegał o rentę, zwrot kosztów leczenia, odszkodowanie lub zadośćuczynienie w Twoim imieniu. Dokładnie zbada sprawę, zbierze niezbędne dowody i przygotuje odpowiednie dokumenty. Niektóre sprawy związane z OC trafiają do sądu – prawnik będzie Cię reprezentował i uzyska maksymalną możliwą kwotę należną z tytułu poszkodowania.